Psikolog Rumeysa Kılıç

 1. Anasayfa
 2. Revize Cinsel Terapi Eğitimi

Revize Cinsel Terapi Eğitimi

Rumeysa Kılıç Rumeysa Kılıç -
454 0

Eğitim Başlangıç Tarihi: 22 Ekim 2023

Eğitim Süresi: 98 Saat

Eğitim Saatleri: 09:00-18:00

Kontenjan: 20 kişiliktir.

Eğitim Yeri: Eğitim Zoom uygulaması üzerinden online katılımla canlı olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitim Koordinatörü: Uzm. Psk. Rumeysa Kılıç

Eğitmen: Uzm. Klinik Psikolog & Cinsel Terapist Serap Güngör

Kimler Katılabilir: Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Aile Danışmanları, Sosyal Hizmet Uzmanları, Uzman Psikiyatri Hemşireleri, Davranış Bilimleri Mezunları, Hekimler, TIP lisans mezunları; bu alanlarda lisans mezunu olmayıp Psikoloji, PDR, SHU gibi alanlarında yüksek lisans veya doktora yapanlar ve daha önce Cinsel Terapi Eğitimi almış olan adaylar eğitime katılım sağlayabilmektedir.

Eğitimin Amacı: Cinsel terapi alanında güncel gelişmelerden haberdar olmak, akademik araştırmalar doğrultusunda yakın tarihte literatüre kazandırılan bilgileri edinmek ve bu alanda daha donanımlı olmayı amaçlayan adaylar için düzenlenmiştir. Teorik bilgiler görsel ve pratik uygulamalar ile desteklenmektedir. Eğitimden verim alabilmek adına oturumlara eksiksiz devam etmek gereklidir.

Eğitim Takvimi:

Eğitime Giriş ve Oryantasyon: 22 Ekim 2023

Modül-1: 14-5 Kasım 2023

Modül-2: 18-19 Kasım 2023

Modül-3: 2-3 Aralık 2023

Modül-4: 16-17 Aralık 2023

Modül-5: 6-7 Ocak 2024

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitim içeriği 5 modülden oluşmaktadır; her bir modül 2 gün sürmektedir. Eğitimin ilk günü oryantasyon ve vaka analizlerine yer verilmiştir. Eğitim takvimi 11 gün olarak planlanmıştır.

Eğitime Giriş:

 • Oryantasyon
 • Cinsel Terapiye Genel Bakış
 • Vaka analizi-1
 • Vaka analizi-2

Modül 1: Cinsel Değerlendirme

 • Psiko-Sosyal Değerlendirme
 • Biyomedikal değerlendirme ve tedavi seçenekleri
 • Cinsel fonksiyonları zihin-beden bütünlüğünde değerlendirme

Modül 2: Temel Terapötik Teknikler

 • Terapi Yol Haritası Oluşturma
 • Bilişsel Müdahale Teknikleri
 • Duygusal Müdahale Teknikleri 
 • İlişkisel Müdahale Teknikleri 
 • Davranışsal Müdahale Teknikleri
 • Sensate Focus

Modül 3: Spesifik Terapötik Teknikler-1

 • Erkekte Hipoaktif Cinsel İstek Bozukluğu, Kadında Cinsel İlgi / Uyarılma Bozukluğu, Erektil Disfonksiyon; Tanı Kriterleri, Tanıda Püf Noktalar, Ayırıcı Tanı, Spesifik Değerlendirme Özellikleri, Spesifik Terapötik Müdahaleler

Modül 4: Spesifik Terapötik Teknikler-2 

 • Erken Boşalma, Geç Boşalma; Tanı Kriterleri, Tanıda Püf Noktalar, Ayırıcı Tanı, Spesifik Değerlendirme Özellikleri, Spesifik Terapötik Müdahaleler

Modül 5: Spesifik Terapötik Teknikler-3 

 • Kadında Genital Ağrı / Penetrasyon Bozukluğu (Vaginismus), Kadında Orgazm Bozukluğu (Anorgazmi); Tanı Kriterleri, Tanıda Püf Noktalar, Ayırıcı Tanı, Spesifik Değerlendirme Özellikleri, Spesifik Terapötik Müdahaleler
 • Cinsel Terapide Sık Karşılaşılan Zorluklar
 • Nüksleri Önlemek ve İyileşmeyi Kalıcı Hale Getirmek

Uzm. Klinik Psikolog Serap Güngör: Psikolog GÜNGÖR, Hacettepe mezunudur. Kırklareli, Kars, Denizli, Ankara, Baltimore, İstanbul ve Mersin’deki 30 yılı aşkın meslek hayatı boyunca kamuda ve özel sektörde çok çeşitli pozisyonlarda çalışmış, geniş bir yelpazede hizmet sunma deneyimine sahip olmuştur.

Psikolog Güngör, ağırlıklı olarak cinsel işlev bozuklukları alanında çalışmaktadır ve seyrek görülen bozukluklar dahil geniş bir uygulama tecrübesine sahiptir. Sağlık profesyonellerine yönelik çok sayıda kongre, kurs ve seminerde eğitmen ve organizatör olarak görev yapmıştır. Tüm psikoseksüel kuramları içtenlikle kabul etmekte ve bireyselleştirilmiş formülasyonlarla hastalarına yaklaşmaktadır. Üçüncü baskısı yapılan “10 Adımda Vaginismus Tedavisi” kitabının yazarıdır. 

Ön Kayıt: Ön kayıt işlemleri için isim soyisim, telefon numarası, mail adresi ve lisans mezuniyet bilgilerinizi info@sr-mental.com adresine mail atarak bize ulaştırabilirsiniz.

Ücret: Eğitim ücreti 7.500 tl’dir. İndirimli ücret; 6.000 tl‘dir. Kredi kartı ve elden ödemede taksit seçeneği bulunmaktadır.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu kesin kayıt işlemleri için info@sr-mental.com adresine isim soyisim, eğitim adı, telefon numarası, adres bilgilerini yazarak gönderebilirsiniz.

Eğitimler hakkında detaylı bilgi ve kayıt işlemleri için +90 (543) 885 87 81

× Seans bilgisi almak ister misiniz?
Online cinsel terapi
Psikolojik Danışman
Online Terapi
Bireysel Terapi
Cinsel Terapi
Evlilik ve Aile Danışmanı
Çift Terapi
Online Psikolog
Vajinusmus

aile psikolog aile psikoloğu aile terapisti anadolu yakası psikolog atasehir psikolog bağdat caddesi psikolog bireysel terapi bostancı psikolojik danışmanlık cinsel terapi en iyi evlilik terapisti evlilik terapisi evlilik terapisti ücretleri evlilik terapistleri evlilik ve çift terapisi ilişki terapileri ilişki terapisti ilişki terapisti fiyatları ilişki terapisti tavsiye istanbulda psikolog istanbul en iyi psikolog istanbul iyi psikolog istanbul klinik psikolog istanbul psikolog tavsiye istanbul uzman psikolog kadıköy psikolog kadıköy psikolog tavsiye klinik psikolog maltepede psikolog maltepe psikologlar online aile terapisti online cinsel terapi online psikolog online psikoterapi online terapist online çift terapisi psikolog fiyatları psikolog istanbul psikolog randevu psikolog tavsiye psikolojik danışmanlık kadıköy çift psikoloğu çift terapisi çift terapisi fiyatları çift ve aile terapisi özel psikolog fiyatları